- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

Ronaldo mbërrin në Madrid për t’u paraqitur në gjykatë rreth shmangies së taksave

79

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka mbërritur në qytetin e Madridit për t’u paraqitur në gjykatë për evazion fiskal.

Autoritet spanjolle të taksave e kanë akuzuar portugezin se nuk 14.7 milionë euro taksa për të drejtat e tij të imazhit gjatë viti 2011 dhe 2014.

CR7 fillimisht mohoi akuzat, por tani pritet të pranojë fajin dhe të shpallet i fajshëm ku do të detyrohet të paguajë 18.8 milionë euro.

Ronaldo mbërriti në Madrid së bashku me të dashurën e tij, Georgina Rodrigez, para gjykatës ishin mbledh shumë tifozë dhe normalisht ish-ylli i Real Madridit uk hezitoi t’i përshëndes.

Gjithsesi ai nuk u ndal për të folur për mediat, të cilat insistonin të merrnin një koment të shkurtë nga ai.

Së bashku me qiftin ishte edhe avokati Jose Antonio Choclan, i cili do ta mbrojë Ronaldon në këtë rast.

Aktualisht CR7 po kalon në një formë të mirë tek Zonja e Vjetër ku ka shënuar 14 gola dhe ka dhuruar pesë asistime.

Komento

Emaili juaj nuk do të publikohet!

%d bloggers like this: