- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

Bullgarët me thirrje raciste kundrejt Kosovës, UEFA hap rast

107

UEFA ka njoftuar se ka hapur procedurën disiplinore ndaj Bullgarisë për sjelljet raciste të tifozëve në përballjen me Kosovën.

Ndeshja e zhvilluar të hënën u fitua nga djelmoshat tanë me rezultat 3-2 dhe ishte e vlefshme për eliminatoret për Euro 2020 në Grupin A.

Në njoftimin e sotëm, UEFA ka njoftuar se ka hapur procedurat disiplinore për shkeljen e nenit 14, atë për sjellje raciste.

Tifozët bullgarë kishin bërë thirrje anti-shqiptare gjatë ndeshjes. Rasti do të trajtohet më 18 korrik dhe pritet dënim për vendasit.

Në këtë ndeshje Kosova u përfaqësua nga Dardanët që ishin në numër të madh dhe dhuruan spektakël në tribuna, duke e ndihmuar skuadrën drejt fitores. /Telegrafi/

Komento

Emaili juaj nuk do të publikohet!

%d bloggers like this: