- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

Përplasje brenda Milanit për idenë e transferimit të Ozilit

0

Drejtorët e Milanit janë në një konflikt sa i përket mundësisë së transferimit të Mesut Ozilit në San Siro.

Corriere dello Sport thotë se Milani po konsideron një transferim të tij, por se disa drejtues të klubit po vuajnë që të merren vesh për këtë.

Marrëdhënia mes Ivan Gazidis dhe Paolo Maldinit është përkeqësuar për shkak të mendimeve të tyre për Ozilin.

Gazidis që ka qenë drejtor ekzekutiv i Arsenalit ëpr 10 vjet dhe u largua për të marrë rolin e njëjtë te Milanit në vitin 2017, është kundër idesë për të sjellë Ozilin në Serie A.

Ai beson se 30 vjeçari nuk i përshtatet strategjisë së rekrutimit të klubit Rossoner dhe me moshën e tij e kërkesat për pagë është i papërshtatshëm për klubin.

Topçinjtë janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat për Ozilin, por mbetet të shihet se cili klub do të marrë përsipër pagën e tij.

Arsenali dëshiron që të gjejë sa më shpejt klub për lojtarin për të larguar gjermanin nga lista e pagave. 

Komento

Emaili juaj nuk do të publikohet!

%d bloggers like this: