- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

- Reklama juaj këtu -

Sony Xperia XZ4 mund Galaxy S10 të Samsung, në testin e fuqisë

58

Sony pritet të lansoj Xperia XZ4 këtë vit në MWC 2019 dhe duket sikur mund të shokojë botën duke ofruar nivele të reja të fuqisë që tejkaluan edhe Samsung Galaxy S10.

Sipas një vlerësimi të ri në AnTuTu, Xperia XZ4 do të jetë një central elektrik i vërtetë.

Rezultati, i njoftuar nga GizChina, erdhi në një nivel mbresëlënës prej 395,721. Për ta vënë atë në perspektivë, Samsung Galaxy S10 i mundësuar nga Exynos 9820 përfundoi në 325.076.

Telefoni më i fuqishëm Android tani ka një rezultat prej 309,628 që është vendosur nga Huawei Mate 20 Pro që drejtohet nga një Kirin 980 CPU. Edhe iPhone XS me iPhone A12 Bionic kryeson në 358,091.

Sony Xperia XZ4 i ri do të vijë me energji nga procesori më i fundit Snapdragon 855 i Qualcomm. Pritet gjithashtu të shfaqë një vendosje të trefishtë të kamerës së pasme dhe një pullë anësore që dyfishohet si një sensor gjurmë gishtash.

Komento

Emaili juaj nuk do të publikohet!

%d bloggers like this: